Утасны жагсаалт:

СЭЛЭНГЭ АЙМГИЙН НУТГИЙН БОЛОН ТӨРИЙН ЗАХИРГААНЫ БАЙГУУЛЛАГУУДЫН УДИРДЛАГА АЛБАН ХААГЧДЫН УТАСНЫ ЖАГСААЛТ:

 

 

Овог, нэр

 

Албан тушаал

Утасны дугаар

Суурин

Хөдөлгөөнт

АЙМГИЙН УДИРДЛАГА

1

Б.Нарантуяа

ИТХ-ын дарга

7036-2274

99046064

2

Ш.Оргил

Аймгийн Засаг дарга

7036-2223

 

3

Ж.Сайнцог

Аймгийн Засаг даргын орлогч

703-62558

99019435

4

Ц.Рэгзэдмаа

Аймгийн Засаг даргын орлогч

 

99168235

5

Ө. Сувдаа

Аймгийн ЗДТГ-ын дарга

7036-3834

99492009

6

Э.Оюунболд

ИТХ-ын нарийн бичгийн дарга

7036-3966

99492021

7

Ш.Энхмаа

ТАЗ-ийн Сэлэнгэ аймаг дахь салбар зөвлөлийн нарийн бичгийн дарга

7036-3849

99196016

АЙМГИЙН ИРГЭДИЙН ТӨЛӨӨЛӨГЧДИЙН ХУРЛЫН АЖЛЫН АЛБА

8

П.Баярцэцэг 

Аймгийн ИТХ-ын ажлын албаны дотоод асуудал хариуцсан ахлах ажилтан

7036-3899

99168693

9

Ш.Баярмаа

Аймгийн ИТХ-ын ажлын албаны санал, өргөдөл гомдол хариуцсан ажилтан

 

99066740

10

Б.Батнасан

ГХУСАЗСЗ-ийн нарийн бичгийн дарга

7036-3899

99494930

11

 н.Оюун-эрдэнэ

Бичиг хэрэг, нярав

  7036-3899

 

12

Наранжаргал

Хуралдааны асуудал хариуцсан ажилтан

7036-3899

     99969470

13

Г.Мөнгөнзаяа

Хэвлэл мэдээлэл олон нийттэй харилцах асуудал хариуцсан ажилтан

7036-2140

99800188

ТӨРИЙН ЗАХИРГААНЫ УДИРДЛАГЫН ХЭЛТЭС

14

Б.Болорзул

Хэлтсийн  дарга

7036-2496

99053393

15

Б.Ариундэлгэр

Хүний нөөцийн асуудал хариуцсан мэргэжилтэн

 

99880421

16

Ч.Гандүүрэн

Мэдээллийн технологи хариуцсан мэргэжилтэн

 

99093600

17

Д.Алтантуяа

Тогтоол шийдвэр, дотоод ажил хариуцсан мэргэжилтэн

7036-1111

99777768

18

Л.Төгөлдөр

Аймгийн Засаг даргын туслах, гадаад харилцаа хариуцсан мэргэжилтэн

70362139

99074749

19

Э.Банзрагчгарав

Өргөдөл гомдол, шагнал хариуцсан мэргэжилтэн

7036-1111

94447760

20

М.Агиймаа

Архив, бичиг хэргийн эрхлэгч

7036-3592

94842080

21

Б.Баярчимэг

Үйлчилгээний нэгдсэн төв хариуцсан мэргэжилтэн

7036-2310

99129740

22

Э.Энхцэцэг

Үйлчилгээний нэгдсэн төвийн оператор

7036-2310

99148266

ХУУЛЬ, ЭРХ ЗҮЙН ХЭЛТЭС

23

Д.Ёндонжамц

Хэлтсийн дарга

7036-3858

94111199

24

Б.Янжинлхам

Эрх зүйн сургалт сурталчилгаа, системчлэл хариуцсан  мэргэжилтэн

7036-3535

99898006

25

Л.Баярсүрэн

Авилга, хүний эрхийн асуудал хариуцсан мэргэжилтэн

7036-3535

99720910

26

А.Ундраа

Хэлтсийн мэргэжилтэн

7036-3535

95269999

27

Б.Хишигням

Архивын тасгийн  дарга

7036-3823

99234481

28

Н.Дүүрэнбаяр

Сан хөмрөгийн эрхлэгч

 

99148224

29

Д.Отгонцэцэг

Архивч

 

99262701

30

Б.Мөнхцэцэг

Мэдээллийн технологийн ажилтан

 

99498910

ХӨРӨНГӨ ОРУУЛАЛТ, ХӨГЖЛИЙН БОДЛОГО,

ТӨЛӨВЛӨЛТИЙН ХЭЛТЭС

31

    А. Эрдэнэгэрэл

Хэлтсийн дарга

7036-2266

99499330

32

         Я.Мөрөн

Эдийн засаг, хөгжлийн бодлого төлөвлөлт хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

7036-3793

99059632

33

    Р.Энхтуул

Худалдаа үйлчилгээ  хариуцсан мэргэжилтэн

 

99733406

34

   Б.Мөнхжаргал

Хөрөнгө оруулалт хариуцсан мэргэжилтэн

  70363793

99929367

35

    Л.Уранчимэг

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын бодлого хариуцсан мэргэжилтэн

  86059966

36

   

Дэд бүтцийн бодлого хариуцсан мэргэжилтэн

7036-3793

 

37

   М.Эрдэнэтогтох

Хүнс, хөдөө аж ахуй, үйлдвэрлэлийн бодлого хариуцсан мэргэжилтэн

7036-3793

    99931383

НИЙГМИЙН БОДЛОГЫН ХЭЛТЭС

38

  Б.Энхбат

Хэлтсийн дарга

7036-3959

99106870

39

  Б. Оюун

Боловсролын бодлого хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

7036-2150

99814380

40

  Ц.Отгонтуяа

Соёл урлаг  хүүхэд залуучууд, жендерийн  бодлого хариуцсан мэргэжилтэн

7036-2150

99172704

41

  Э.Оюун-Эрдэнэ

Хүн амын хөгжил, хөдөлмөр эрхлэлт, нийгмийн хамгааллын бодлого хариуцсан мэргэжилтэн

7036-3849

99039016

42

  Т.Мягмарцэнд

Эрүүл мэндийн бодлого хариуцсан мэргэжилтэн

7036-2150

     99930018

САНХҮҮ, ТӨРИЙН САНГИЙН ХЭЛТЭС

43

  О.Мөнхбаяр

Хэлтсийн дарга

7036-2479

99669959

44

  Х.Мөнхжаргал

Төсвийн ерөнхий нягтлан бодогч, ахлах мэргэжилтэн

7036-3844

99498674

45

  Ч.Сугардорж

Хэлтсийн мэргэжилтэн

7036-2544

99156377

46

  Б.Наранзул

Төсвийн орлого, бүртгэлийн мэргэжилтэн

7036-3467

99866612

47

  Ж.Хишигдэлгэр

Төрийн сангийн дотоод хяналт хариуцсан мэргэжилтэн

7036-3467

94642189

48

  Х.Оюунбилэг

Төрийн сангийн мэргэжилтэн

7036-2544

99773441

49

  Э.Ганчимэг

 Төрийн сангийн мэргэжилтэн

7036-2544

99064640

50

Б.Болормаа

Хэлтсийн мэргэжилтэн

7036-3467

99928118

51

Б.Болорчимэг

Төрийн сангийн дотоод хяналт хариуцсан мэргэжилтэн

70362544

99875238

ХЯНАЛТ-ШИНЖИЛГЭЭ, ҮНЭЛГЭЭ, ДОТООД АУДИТЫН ХЭЛТЭС

52

  Д. Лувсандагва

Хэлтсийн дарга

7036-3840

99800707

53

  Д.Хишигбат

Хяналт-шинжилгээ, үнэлгээ хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

7036-3124

99194397

54

С.Жавзанжамба

 Дотоод аудит хариуцсан мэргэжилтэн

7036-3124

88596612

55

  Б.Ариунчимэг

Төсөл хариуцсан мэргэжилтэн

7036-3124

99129026

56

  Д.Одонтунгалаг

Хэвлэл мэдээллийн асуудал хариуцсан мэргэжилтэн

 

99497797

ЦЭРГИЙН ШТАБ

57

  Б.Энхболд

Штабын дарга

7036-2303

99243302

58

  Б.Дамдинсүрэн

 Орон нутгийн хамгаалалт, сургалтын офицер

7036-2570

99817368

59

  Б.Батчулуун

Тоо бүртгэлийн офицер

7036-2570

94913030

НИЙТЛЭГ ҮЙЛЧИЛГЭЭНИЙ АЛБА

60

 С.Чойсүрэн

Албаны дарга

7036-3684

99135323

61

 Ц.Уранцэцэг

Нягтлан бодогч

7036-2391

99924809

62

З.Загдсүрэн

Нягтлан бодогч

7036-2391

99159677

63

 .Адъяа

Нярав

7036-2391

91102043

64

 Б.Сарнай

Бичээч

7036-3592

99705787

АЙМГИЙН ЗАСАГ ДАРГЫН ЭРХЛЭХ АСУУДЛЫН ХҮРЭЭНИЙ ХЭРЭГЖҮҮЛЭГЧ АГЕНТЛАГУУД

 

1

 З.Түвшинтөгс

Байгаль орчин, аялал жуулчлалын газрын дарга

7036-3653

 

2

 У.Батмөнх

Биеийн тамир спортын газрын дарга

7036-3977

99193421

3

 Ч.Жаргалсайхан

Боловсрол, соёл урлагийн газрын дарга

7036-2165

99080401

4

 М.Дамдинхорол

Гаалийн газрын дарга

7036-3883

99090409

5

 Б.Саруултөгс

Газрын харилцаа, барилга хот байгуулалтын газрын дарга

7036-3800

91111337

6

 П.Оюун

Гэр бүл, хүүхэд, залуучуудын хөгжлийн газрын  дарга

7036-2269

99499986

7

 Б.Баттүвшин

Мэргэжлийн хяналтын газрын дарга

7036-2408

99106454

8

 Г.Галбадрах

Онцгой байдлын газрын дарга

7036-2255

89118002

9

 П.Эрдэнэсайхан

Орон нутгийн өмчийн газрын дарга

7036-2127

99093734

10

 Б.Дарихжав

Санхүүгийн хяналт, аудитын алба

-

99859862

11

 Д.Ган-Отгон

Стандарт, хэмжил зүйн хэлтсийн дарга

7036-2507

99159540

12

 Д.Гүндэгмаа

Статистикийн хэлтсийн дарга

7036-3694

99051724

13

 Ц.Лхагвадорж

Татварын хэлтсийн дарга

7036-2363

99114050

14

 С.Энхсэлэнгэ

Ус, цаг уур орчны шинжилгээний албаны дарга

7036-2306

 

15

 Л.Зоригтбаатар

Хөдөлмөр, халамжийн үйлчилгээний газрын дарга

7036-3049

99492073

16

 Б.Мөнхтөр

Хүнс, хөдөө аж ахуйн газрын дарга

7036-3414

99093285

17

 А.Энхбат

Цагдаагийн газрын дарга

7036-3033

 

18

 Б.Мөнхзул

Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх газрын дарга

7036-2491

99063959

19

 Төгөлдөр

Шүүхийн шинжилгээний албаны дарга

-

89053888

20

 Ж.Од

Эрүүл мэндийн газрын дарга

7036-3586

99043444

21

 С.Отгонжаргал

Нийгмийн даатгалын хэлтсийн дарга

7036-3808

99492011

22

 Б.Саранчимэг

Улсын Бүртгэлийн хэлтсийн дарга

7036-3009

99389207

23

 Ц.Эрдэнэчимэг

Нэгдсэн эмнэлгийн дарга

7036-2559

88361111

24

 Д. Уранбилэг

Сэлэнгийн долгио чуулгын дарга

7036-2439

99086700

25

 С.Шинэчимэг

Нийтийн номын сангийн дарга

7036-2283

99941486

26

И.Чулуунболд

Аймгийн нэгдсэн мүзей

7036-6044

 

27

 Ч.Энхтуяа

Аудитын газрын дарга

7036-3040

99013160

28

 

Аймгийн ерөнхий прокурор, хууль цаазын итгэмжит зөвлөх

7036-2248

 

29

 Б.Батзориг

Аймаг дахь эрүү, иргэний хэргийн давж заалдах шатны ерөнхий шүүгч

7036-2193

99018731

30

 Б.Эрдэнэхишиг

Эрүүгийн хэргийн анхан шатны шүүхийн ерөнхий шүүгч

7036-3696

 

31

 Л.Энхтайван

Иргэний хэргийн анхан шатны шүүхийн ерөнхий шүүгч

7036-2445

 

32

 Л.Одбаатар

Аймаг дахь Захиргааны хэргийн анхан шатны шүүхийн ерөнхий шүүгч

7036-3474

 

33

 М.Нямсүрэн

Сэлэнгэ аймаг дахь Шүүхийн Тамгын газрын дарга

7036-3836

 

34

 н.Анхбаяр

Тагнуулын газрын дарга

7036-3803

 

35

 н.Гантөмөр

0243-р ангийн захирагч

7036-3067

 

36

 н.Намхайнямбуу

0101-р ангийн захирагч

7036-3945

 

37

 Ю.Ариунболд

Хилийн мэргэжлийн хяналтын албаны дарга

7036-3038

99059625

38

 Б.Мөнхбат

Гадаадын иргэн харьяатын газрын хойд бүс дэх газар

-

99996970

39

 Д. Бямбаа

Тужийн нарсны байгалийн цогцолборт газрын хамгаалалтын захиргааны дарга

7036-3492

99498338

40

 Б.Мөнхбат

Сэлэнгэ барилга захиалагч ОНӨААТҮГ-ын дарга

7036-2414

99036915

41

 Э.Эрдэнэбаатар

Сэлэнгэ энерго ОНӨААТҮГ-ын дарга

7036-3965

99492488

42

 

Цант Орхон ОНӨААТҮГ-ын захирал

7036-7237

 

43

 Л.Балдорж

Гавшгай Ус ОНӨААТҮГ-ын захирал

7036-8287

99081179

44

 

Сэлэнгэ үйлчилгээ ОНӨААТҮГ-ын захирал

-

 

45

 Э.Сувдаа

Дархан-Сэлэнгийн цахилгаан түгээх сүлжээ ХК-ний захирал

7036-3804

 99077597

46

 М.Батболд

Урсгал ус ХХК-ийн захирал

7036-3741

99030931

47

 н.Ундрах

Мэдээлэл холбоо сүлжээ ХХК-ний Сэлэнгэ аймаг дахь газрын дарга

7036-3988

9111-2656

48

н.Пүрэвдорж

МЦХК-ний Сэлэнгэ аймаг дахь газрын дарга

7036-2312

99495559

49

 н.Батцогт

Авто тээврийн үндэсний төвийн Сэлэнгэ аймаг дахь авто тээврийн газрын дарга

7036-2094

 

АРИЛЖААНЫ БАНК

85

н.Ариунболд

Төрийн банкны захирал

70363635

 

86

Н.Туул

Хас банкны захирал

70362586

99104567

87

О.Дамдинпүрэв

ХААН банкны захирал

70362181

99106564

88

Э.Эрдэнэсайхан

Голомт  банкны захирал

70111646

99072950

СУРГУУЛИЙН ЗАХИРЛУУД

91

Ц.Рэнцэнноров

1-р сургууль

70362183

99224490

92

С.Энхтайван

2-р сургууль

70363056

99960223

93

Л.Уянга

3-р сургууль

70362104

99499756

94

Н.Энхтөр

4-р сургууль

70363934

99880266

95

Б.Болд

5-р сургууль

70362142

99223603

96

Д.Галсанцэрэн

6-р сургууль

 

99498282

97

О.Наранбаатар

Спорт сургууль

70363139

99051721

МСҮТ-ИЙН ЗАХИРЛУУД

98

Д.Очирбат

Сүхбаатар сумын Мэргэжил сургалт үйлдвэрлэлийн төвийн захирал

70362371

 

99

У.Дашчийрэв

Шаамар сумын Мэргэжил сургалт үйлдвэрлэлийн төвийн захирал

 

91148741

100

Ц.Эрдэнэчулуун

Мандал сумын Мэргэжил сургалт үйлдвэрлэлийн төвийн захирал

 

99002525

ЦЭЦЭРЛЭГИЙН ЭРХЛЭГЧ НАР

101

Ц.Мянганбаяр

1-р цэцэрлэг

 

99495892

102

Ц.Хишигмаа

2-р цэцэрлэг

 

99894247

103

П.Амарсанаа

3-р цэцэрлэг

 

99021441

104

Д.Баяржаргал

4-р цэцэрлэг

 

99499180

105

Г.Төгс