Монголын уламжлалт сар шинийн баярыг тохиолдуулан Монгол Улсын Ерөнхийлөгч Ц.Элбэгдорж зарлиг гаргаж, эрхэлсэн ажилдаа амжилт гаргасан Сэлэнгэ аймгийн 44 иргэнийг төрийн дээд одон меделиар шагнасыг аймгийн ИТХ-ын дарга Ж.Санжжав, Засаг дарга С.Бүрэнбат нар гардуулан өглөө. Энэ өдөр “Хөдөлмөрийн гавъяаны улаан туг”-ийн одон 1, “Алтангадас” одон 30, “Хөдөлмөрийн хүндэт” медалиар 13 иргэн шагнагдлаа.
ХӨДӨЛМӨРИЙН ГАВЪЯАНЫ УЛААН ТУГИЙН ОДОНГООР:
1.Б.Дашзэвэг /Баянгол сумын өндөр настан/
“АЛТАН ГАДАС” ОДОНГООР:
1.О.Норсон /Сүхбаатар сумын өндөр настан/
2.Р.Төмөрхуяг /Сэлэнгэ аймгийн ЗДТГ-ын жолооч/
3.Д.Содхүү /Аймгийн БСГ-ын мэргэжилтэн/
4.Р.Цолмон /Аймгийн Нэгдсэн эмнэлгийн эмч/
5.Ш.Долгормаа /Аймгийн Нэгдсэн эмнэлгийн эмч/
6.Ж.Батсүрэн /Аймгийн Нэгдсэн эмнэлгийн эмч/
7.Ц.Рэнцэнноров /Сүхбаатар сумын 1-р сургуулийн захирал/
8.Д.Зул /Сүхбаатар сумын өндөр настан/
9.Г.Баянбат /Төрийн захиргааны ахмад ажилтан/
10.П.Жавхлан /Сүхбаатар сумын “ЭЛЛЭ”ХХК захирал/
11.Л.Даваалхагва /Сүхбаатар сумын өндөр настан/
12.Ц.Чанцал /Баруунбүрэн сумын өндөр настан/
13.Д.Бат-Өлзий /Сайхан сумын иргэн/
14.Л.Алимаа /Баянгол сумын “Түмэнбут”ХХК захирал/
15.С.Цэнгэлцогт /Мандал сумын иргэн/
16.Д.Гарамханд /Мандал сумын ахмад багш/
17.Г.Нарантуяа /Орхон сумын “Орхондалай”ХХК-ийн инженер/
18.Ш.Дулмаа /Сүхбаатар сумын өндөр настан/
19.П.Батсайхан /Сайхан сумын “Их дүмбэрэл”ХХК захирал/
20.П.Дашдаваа /Сайхан сумын өндөр настан/
21.М.Пүрэвдорж /Сайхан сумын өндөр настан/
22.Д.Гарьдрагчаа /Сайхан сумын өндөр настан/
23.А.Урантөгс /Мандал сумын “Хараа анирлан”ХХК захирал/
24.Л.Жамц /Шаамар сумын ногоочин/
25.З.Сүхээ /Жавхлант сумын “Сончин агро”ХХК нярав, сахиул
26.Д.Мөнхжаргал /Түшиг сумын ЕБС-ийн сургалтын менежер/
27.Д.Оюунтуяа /Түшиг сумын ЕБС-ийн бага ангийн багш/
28.Д.Лхагвасүрэн /Цагааннуур сумын “Тэргэл бизнес”ХХК захирал
29. Н.Аюу /Алтанбулаг сумын өндөр настан/
30.С.Мөнхөө /Хушаат сумын ногоочин/
ХӨДӨЛМӨРИЙН ХҮНДЭТ МЕДАЛИАР:
1.Ш.Мягмарсүрэн /Мандал сумын өндөр настан/
2.П.Сумъяа /Баруунбүрэн сумын өндөр настан/
3.Ж.Дашдорж /Баянгол сумын өндөр настан/
4.Ш.Цэнгэлмаа /Бугант тосгоны ЕБС-ийн сургалтын менежер/
5.Т.Баатар /Ерөө сумын “Ерөө”ХХК тракторчин/
6.Д.Нямсүрэн /Сэлэнгэ аймгийн Зүүнхараа МСҮТ жижүүр/
7.Ч.Мөрөн /Сэлэнгэ аймгийн Прокурорын газрын нярав/
8.Г.Сүрэнжав /Сүхбаатар сумын өндөр настан/
9.П.Нармандах /“Сэлэнгэ АЗЗА” ТӨХК-ийн механизмын операторчин/
10.Д.Дашзэвэг /Сайхан сумын өндөр настан/
11.С.Чимэдцэрэн /Шаамар сумын МСҮТ жижүүр/
12. Б.Батсүх /Аймгийн НДХ-ийн байцаагч/
13. С.Лондаа /”Тэнгэрийн овоо” ББН-ийн тракторчин/ нарын хүмүүс хөдөлмөр зүтгэлээ үнэлүүлэн төр засгаасаа шагналаа гардлаа.