- Аймгийн тухай
- Удирдлага
- ТАЗС зөвлөл
- Мэдээ
- Нийгэм, э/з
- Ил тод байдал
- Шилэн данс
- Нээлттэй аймаг
Мэдээ
Сэлэнгэ аймгийн Мандал сумын уугуул жудо бөхийн Олон Улсын хэмжээний мастер Г.Баатарсүрэнгийн нэрэмжит жудо бөхийн өсвөр үеийн 2018 оны Монгол Улсын аварга шалгаруулах 7 дахь удаагийн тэмцээний өнөөдрийн жингийн аваргууд.
Эмэгтэй 40 кг жинд:
Алтан медаль Анхбаяр /Женко/
Мөнгөн медаль Мөнхжаргал /Сэлэнгэ аймаг/
Хүрэл медаль Лхам-Эрдэнэ /УБ Спорт сургууль/
Хүрэл медаль Баасансүрэн /Архангай аймаг/
Эмэгтэй 36 кг жинд:
Алтан медаль Анударь /Тэмүүжин клуб/
Мөнгөн медаль Тэгшжаргал /Өмнөговь аймаг/
Хүрэл медаль Халиун /Шинэбадрах дэвжээ/
Хүрэл медаль Орхонмөнх /Хэнтий аймаг/
Эмэгтэй 32 кг жинд:
Алтан медаль Энхбулаг /Шинэбадрах дэвжээ/
Мөнгөн медаль Ариунзаяа /Шинэбадрах дэвжээ/
Хүрэл медаль Хүслэн /Америк Женко/
Хүрэл медаль Ариунмөрөн /Тэмүүжин клуб/
Эрэгтэй 38 кг жинд
Алтан медаль Шинэтулга /Шинэбадрах дэвжээ/
Мөнгөн медаль Мөнхбадрах /Алдар/
Хүрэл медаль Дашжамц /Сүлд/
Хүрэл медаль Энэрэлт /Дундговь аймаг/
Эрэгтэй 34 кг жинд
Алтан медаль Төгсжаргал /Шинэбадрах дэвжээ/
Мөнгөн медаль Одбаяр /Архангай аймаг/
Хүрэл медаль Содбилэг /Шинэбадрах дэвжээ/
Хүрэл медаль Саранцогт /Сэлэнгэ аймаг/
Эрэгтэй 30 кг жинд
Алтан медаль Тэгш Очир /Хангарьд/
Мөнгөн медаль Доржсүрэн /Тэмүүжин/
Хүрэл медаль Нямдорж /Говь-Алтай/
Хүрэл медаль Төгсбаяр /Женко/
Эрэгтэй 27 кг жинд
Алтан медаль Баттүвшин /АНУ Женко/
Мөнгөн медаль Цолмон Од /Хангарьд/
Хүрэл медаль Хүслэн /Сэлэнгэ/
Хүрэл медаль Тэмүүжин /Монголын жү-до академи/
Эрэгтэй 42 кг жинд
Алтан медаль Хүслэн /Женко/
Мөнгөн медаль Мөнххуяг /Женко/
Хүрэл медаль Энхбаяр /Дорнод аймаг/
Хүрэл медаль Доржготов /Даяншонхор/
Эрэгтэй - 46 кг жинд
Алтан медаль Бямбадорж /Сүхбаатар аймаг/
Мөнгөн медаль Сугар-Очир /Номт акедеми/
Хүрэл медаль Батмөнх Хөвсгөл
Хүрэл медаль Мөнгөн-Учрал /Монголын жү-до акедеми/
Эрэгтэй - 50 кг жинд
Алтан медаль Мөнхдалай /СХД/
Мөнгөн медаль Ананд
Хүрэл медаль Ууганбилэг
Хүрэл медаль Билгүүн /Сэлэнгэ/
2001-2003 он эрэгтэй - 42 кг жинд
Алтан медаль Сүржавхлан /Женко/
Мөнгөн медаль Адьяабазар /Женко/
Хүрэл медаль Билэгзаяа /Алдар/
Хүрэл медаль Буяндалай /Баянхонгор/
2001-2003 он эрэгтэй - 46 кг жинд
Алтан медаль Баттогтох /Увс аймаг/
Мөнгөн медаль Батанболд /Баянхонгор/
Хүрэл медаль Ганхуяг /Алдар/
Хүрэл медаль Сайнбилэгэг /Архангай/
2001-2003 он эмэгтэй - 44 кг жинд
Алтан медаль Номинзул /Алдар/
Мөнгөн медаль Оюунчимэг /СХД/
Хүрэл медаль Нандин-Эрдэнэ /Шинэ бадрах/
Хүрэл медаль Пүрэвсүрэн /Сүхбаатар/
Эмэгтэй + 50 кг жинд
Алтан медаль Хүслэн /Сэлэнгэ/
Мөнгөн медаль Амин-Эрдэнэ /Хэнтий/
Хүрэл медаль Ананд /Сэлэнгэ/
Хүрэл медаль Амин-Эрдэнэ /Шинэбадрах/
Эмэгтэй - 48 кг жинд
Алтан медаль Болорсарнай /Сүхбаатар/
Мөнгөн медаль Ганшүр /Дорнод/
Хүрэл медаль Батцэцэг /Шинэбадрах/
Хүрэл медаль Цагаанлянхуа /Хэнтий/
Эмэгтэй - 52 кг жинд
Алтан медаль Ням-Эрдэнэ /ХУД/
Мөнгөн медаль Батцэцэг /Баянхонгор/
Хүрэл медаль Уугантуяа /Булган/
Хүрэл медаль Баттуул /Дорнод/
Эмэгтэй - 57 кг жинд
Алтан медаль Тунгалаг гартаам /Боржин төв/
Мөнгөн медаль Номинзаяа /ХУД/
Хүрэл медаль Халиун /Спорт Сургууль/
Хүрэл медаль Билгүүнмөрөн /Говьсүмбэр/