- Аймгийн тухай
- Удирдлага
- ТАЗС зөвлөл
- Мэдээ
- Нийгэм, э/з
- Ил тод байдал
- Шилэн данс
- Нээлттэй аймаг
Мэдээ
Сэлэнгэ аймгийн Мандал сумын уугуул Олон Улсын хэмжээний мастер Гомбын Баатарсүрэнгийн нэрэмжит Жү-до бөхийн өсвөр үеийн 2018 оны Монгол Улсын аварга шалгаруулах тэмцээний 2 дахь өдрийн жингийн аваргууд
Охидын +70 кг жинд:
Алтан медаль –Уранчимэг /Хилчин/
Мөнгөн медаль – Дуламсүрэн /Хөвсгөл/
Хүрэл медаль –Доржсүрэн /Өмнөговь/
Хүрэл медаль –Хонгорзул /Шинэбадрах/
Охидын -70 кг жинд:
Алтан медаль –Намуунаа /Сүлд/
Мөнгөн медаль – Буянжаргал
Хүрэл медаль –Намуун /Бор нуур/
Хүрэл медаль –Дэлгэрцэцэг /Завхан/
-63 кг жинд:
Алтан медаль –Сүнжидмаа
Мөнгөн медаль – Бүжинлхам
Хүрэл медаль –Анужин
Хүрэл медаль –Пүрэвжаргал
-57 кг жинд:
Алтан медаль –Хонгорзул /Хан уул дүүрэг/
Мөнгөн медаль – Ганзул /Дорнод/
Хүрэл медаль –Ариусах /Спорт сургууль/
Хүрэл медаль –Намуунаа /Монголын жү-до акедеми/
-52 кг жинд:
Алтан медаль –Намуундалай /Женко/
Мөнгөн медаль –Мягмаржаргал /Хөвсгөл/
Хүрэл медаль –Тэмүүлэн /Шинэбадрах/
Хүрэл медаль –Алтангэрэл /Говь-Алтай/
-48 кг жинд
Алтан медаль –Мөнх-Уянга /Спорт сургууль/
Мөнгөн медаль –Хүслэн /Чингэлтэй дүүрэг/
Хүрэл медаль –Оюунбилэг /Сүхбаатар аймаг/
Хүрэл медаль –Гал-Од /Дархан/
-44 кг жинд :
Алтан медаль –Бүрнээбаяр /Боржин/
Мөнгөн медаль –Анужин /Хэнтий аймаг/
Хүрэл медаль –Сарантуяа /Шинэбадрах/
Хүрэл медаль –Адьяасүрэн /Спорт сургууль/
-40 кг жинд:
Алтан медаль –Номин-Эрдэнэ /Сүлд/
Мөнгөн медаль –Нандинцэцэг /Женко/
Хүрэл медаль –Нямхишиг /Женко/
Хүрэл медаль –Гүнжинлхам /СХД/
Хөвгүүдийн +90 кг жинд:
Алтан медаль Ганхөлөг /Аварга/
Мөнгөн медаль Шатар /Аварга/
Хүрэл медаль Баяржавхлан /Ховд/
Хүрэл медаль Энхтүвшин /Сүлд/
-81 кг жинд:
Алтан медаль Сүхбат /Женко/
Мөнгөн медаль Мөнхтулга /Спорт сургууль/
Хүрэл медаль Чинзориг /Дундговь/
Хүрэл медаль Билгүүн /Хэнтий/
-90 кг жинд:
Алтан медаль –Эрдэнэбаяр /Хилчин/
Мөнгөн медаль –Мөнхбаяр /Дархан/
Хүрэл медаль –Батзориг /Аварга/
Хүрэл медаль –Эрхэмбаяр /Дорнод/
-73 кг жинд:
Алтан медаль –Алтангэрэл /Чингэлтэй дүүрэг/
Мөнгөн медаль –Сүх-Хуяг /Монголын жү-до акедеми/
Хүрэл медаль –Түмэнжаргал /Ховд/
Хүрэл медаль –Ринчин /Булган/
-66 кг жинд:
Алтан медаль –Ганшагай /Орхон аймаг/
Мөнгөн медаль –Сэргэлэн /Женко/
Хүрэл медаль –Эрх-Амар /Монголын жү-до акедеми/
Хүрэл медаль –Дашзэвэг /Говь-Алтай аймаг/
-60 кг жинд:
Алтан медаль –Бэхжээ /Женко/
Мөнгөн медаль –Идэрхүү /Женко/
Хүрэл медаль –Жигжидсүрэн /Хэнтий/
Хүрэл медаль –Батпүрэв /Архангай/
-55 кг жинд:
Алтан медаль –Тэмүүжин /Чингэлтэй дүүрэг/
Мөнгөн медаль –Хүрэлбаатар /Хэнтий/
Хүрэл медаль –Бат-Оргил /Увс аймаг/
Хүрэл медаль –Батцэнгэл /Номт акедеми/
-50 кг жинд:
Алтан медаль –Энхбаяр /Женко/
Мөнгөн медаль –Бямбасүрэн /Спорт сургууль/
Хүрэл медаль –Сүх-Очир /Сүхбаатар аймаг/
Хүрэл медаль –Түшиг /Шинэбадрах/